Gminna Biblioteka Publiczna w Chrostkowie

Utworzono dnia 02.09.2016, 08:12

W dniu 26 sierpnia 2016 roku przy wsparciu finansowym Urzędu Gminy i przychylności pana Wójta grupa 40 dzieci wybrała się na wycieczkę do Warszawy.

Zwiedzanie miasta uczestnicy wyprawy rozpoczęli od Placu Zamkowego sprzed Kolumny Zygmunta. Potem, wędrując wzdłuż Barbakanu, stanęli przed pomnikiem Małego Powstańca. Na Rynku Starego Miasta zobaczyli Warszawską Syrenkę. Podziwiali budowle sakralne: Bazylikę archidiecezjalną Świętego Jana Chrzciciela, Kościół Świętej Anny. Byli przed Pałacem Prezydenta i przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Z oddali spoglądali na Pałac Kultury i ''Czapkę Papieża".

Głównym punktem wycieczki był Stadion Narodowy, który oprócz swojej wielkości zachwycił wszystkich swoim wnętrzem. Zwiedzaliśmy go idąc "drogą piłkarza". Wizyta na Stadionie była spełnieniem marzeń większości uczestników wycieczki. Obiekt ten naprawdę robi wrażenie.

Do McDonald's dotarliśmy metrem, dalej spacerkiem do ZOO. Nogi bolały, ale ciekawość niosła. Ogród zoologiczny był ostatnim punktem programu naszej wycieczki. Wróciliśmy do autokaru i wyruszylismy w drogę powrotną.

Wycieczkę uważamy za udaną. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc, zrobiliśmy mnóstwo zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, że ponownie odwiedzimy to miasto, aby poznać jeszcze inne miejsca , godne uwagi w naszej Stolicy.

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.